Tassike elu topelt koorega »

Tassikesest

Mina olen Marju. Mulle meeldib süüa teha, aga veel rohkem meeldib mulle head sööki nautida ning toitu ja emotsioone, mis sellega kaasas käivad, pildile püüda. “Eat less, taste more” (vähem sööki, rohkem maitset) – nii kõlab üks mu lemmik Hiina vanasõna. Ja mis puudutab söömist, ei oskakski sellest paremat nõu anda. Kui siis ainult seda, et süüakse silmadega ehk olen täiesti kindel, et õige atmosfäär ja hõrgud road koos sinna juurde kuuluvate detailidega ei toida ainult kõhtu, vaid ka meelt.

Tõenäoliselt on mu laisk iseloom (milles on omakorda süüdi sündimine kassi aasta lõviks) süüdi selles, et suur osa minu blogi retseptidest on sellised, mis ei nõua palju vaeva, erilisi oskusi või teadmisi kokakunstist ega pikalt köögis vaaritamist. Ja enamasti on mu isud pigem soolase kui magusa poole kaldu.

marju randmer

Kui ma blogi pidamist 2010. a detsembris alustasin, olin just lahkunud töölt, et aeg maha võtta. Astusin tundmatusse ilma ühegi plaanita. Sellest ajast peale on mu elu olnud üks tõsiselt uskumatult põnev teekond, mis hargneb lahti nagu lõngakera, et ühel päeval saada koodud… millekski? Aga milleks, seda ma veel ei tea. Olen sinna teel. Hetkel olen ma igatahes ülimalt rahul, kuhu suunas mu elu liigub. Et ma valisin (julgesin valida) oma asja, et ma avastasin oma kire – toidufotograafia – ja et ma ikka veel tahan sellega tegeleda ja saada sellel alal aina paremaks ja paremaks…

Marju Randmer toidufotod

Muidugi on olnud puhas rõõm ja mitte lihtsalt üle ootuste vaid ka üle unistuste(!) suurepärased võimalused teha kaastööd mitmetele Eesti ajakirjadele (“Oma Maitse”, “Toit&Trend”, “Kodu&Aed”, “Hooaeg”) ja kokaraamatutele (“Kulinaarsete kroonikute kokaraamat” (2011), “Tamme talu ürdiaias (2012), “Toidud ainult taimedest – retsepte ja tarkusi vegan-toidust” (2012)… etterutates võin vihjata, et siia tuleb sel aastal veel lisa ;)) ja tutvuda nii paljude ägedate inimestega! Lühidalt öeldes olen alles paari viimase aastaga saanud aru, mida tähendab olla tõeliselt õnnelik ja tunda elust rõõmu!

Marju Randmer toidufotod

Ja nii peaks ennast tundma tegelikult ju iga inimene ja mitte vähemaga leppima. Sellest uskumusest innustatuna mõlgutan ja jäädvustan siia ka oma mõtteid, millele oled alati oodatud oma mõtteid lisama!

Kui sa oled mu blogis esimest korda, siis võib-olla soovid mu tegemisi jälgida ka FB lehel, Instagramis, vaadata mu portfooliot või hoopis mulle kirjutada (marju@tassike.ee)? Ole lahke, igatahes loodan siiralt, et leiad siit inspiratsiooni, häid maitseid või lihtsalt mõnusat ajaviidet ja tuled aeg-ajalt jälle külla :)

 

* Minu foto eest aitäh Mari-Liisile!

Sinu e-posti aadressi ei avaldata. Nõutud väljad on tähistatud tärniga *

*

*